Senin Üniforman hangisi ?

Üniformalar eğitim hayatında cumhuriyetin ilk yıllarından günümüze kadar süre gelen ve öğrenciliğin o heyecanını kişinin iç yaşantısında en derinlerine kadar hissetmesinde büyük etkisi olan okul hayatının vazgeçilmez unsurlarından biridir. Okul üniformaları yapısı ve kullanılabilirliği bakımından o okula veya eğitim kurumuna aitlik hissini öğrenci de oluşturarak yapmış olduğu veya okula icap etme nedeninin ne olduğu konusunda kendi benliğini de gün yüzüne çıkartmaktadır.

Kolej kıyafetleri ise özel okulların genel yönetmelikleri ve tüzükleri tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde tamamıyla okulun renklerini ve logosunu yansıtan özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Özel okul ya da kolejler tarafından hazırlatılan bu ürünler satış mağazaları aracılığı ile öğrenciler ile buluşturulmaktadır. Birbirinden şık ve özenle hazırlanmış hem erkek hem de kız öğrenciler için özel mevsimlik tasarımları ile öne çıkan okul kıyafetleri çok cüzi ücretler karşılığında öğrencilere üretimi sunulmaktadır. Bu durumda maddi konuda elverişsizlik yaşayan öğrenciler ise bağlı bulundukları okul veya kuruluşa özel sebeplerini açıklayarak kurumdan ücretsiz olarak bu ürünlerin teminini gerçekleştirebilmektedirler.

Öğrenim hayatı boyunca öğrencilerin bir kaç yıl giyebileceği şekilde dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilen bu üniformalar öğrencilere yedeği ile birlikte satılarak yıkanma ve hijyen konusunda öğrencinin rahat etmesine olanak sağlamaktadır. Bu ürünlerin temizliği ve dayanıklılığı mevsimlere göre ayarlanmış olup, hiç bir şekilde öğrencinin mağduriyet yaşamaması adına üretici firmalar tarafından garantili olarak üretimi gerçekleştirilmektedir.


Bu sizin ilk yorumunuz..