Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun estetiği ameliyatı, daha önce estetik kaygılarla burun estetiği ameliyatı gerçekleştirmiş hastaların tekrar burun estetiği taleplerinin olması halinde gerçekleştirilen bir ameliyattır. Revizyon burun estetiği ameliyatı ilk kez burun estetiği yaptıracak bir kimsenin burun ameliyatına göre oldukça zor bir ameliyattır. Estetik burun ameliyatı sonrasında istediği sonucu elde edememiş hastalar revizyon burun estetiği ameliyatına başvurabilmektedir. Revizyon burun estetiği ameliyatı gerçekleştirenlerin oranı burun estetiği ameliyatını gerçekleştirmiş kimselerin % 7’si ila 10’u arasındadır. Yani burun estetiği ameliyatı yaptıran kimselerin neredeyse 10’da biri daha sonra tekrar burun estetiği ameliyatı gerçekleştirmek istemektedir. İlk burun estetiği ameliyatında doğru doktorun seçilmesi ve doğru işlemin tercih edilmesi revizyon burun estetiğine bakınca bir kere daha dikkat çekmektedir.

Revizyon Burun Estetiğinin Sebepleri Nelerdir?

Revizyon burun estetiği ameliyatının sebepleri, tıpkı burun estetiğinde olduğu gibi sübjektif sebeplerdir. Yani kişiden kişiye farklılık gösteren sebeplerdir. Ancak genel olarak revizyon burun estetiği ameliyatının talep edildiği haller şu şekildedir:

  • İlk burun estetiği ameliyatı sonrası ilgili kimsenin nefes alıp vermede zorluk çekmesi
  • Burun kemiğinin düzeltilmesi amacıyla gerçekleştirilen ameliyatın istenilen sonucu vermemesi
  • Burun ucu ameliyatı sonrası ilgili kimsenin elde etmek istediği görüntüye sahip olamaması yani burun ucunun kaldırılamaması, fazla kaldırılması, şiş gözükmesi vb. sebepler
  • Burun ucunun çok fazla kaldırılması sonucu burun deliklerinin gözükmesi
  • Yüze göre seçilen burun tipinin uygun olmaması
  • Yüze göre seçilen burun boyutunun yüze orantılı olmaması

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı İçin Ne Kadar Beklemek Gerekir?

Revizyon burun ameliyatı için beklemek gereken süre, revizyon burun estetiği yapılmasında elde edilmek istenen amacın gerçekleşmesi için beklenilmesi gereken süredir. Revizyon burun estetiği ameliyatını gerçekleştirmek isteyen kimsenin ameliyatı, birinci burun estetiği ameliyatının iyileşme sürecini tamamen atlattıktan sonra gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Ancak hastanın gözle görülür derecede farklılık olması halinde alanında uzmanlaşmış bir doktora gidip muayene olması daha yararına olacaktır. Revizyon burun estetiği ameliyatı için tavsiye edilen bekleme süresi ise birinci ameliyat tarihinden 6 ile 12 ay sonrasıdır. Kliniğimiz burun estetiği yanında revizyon burun estetiği ameliyatlarını da uzman ekibi ve tecrübesi ile ilgililere sunmaktadır. Hizmetimizden faydalanmak isteyen kimseleri kliniğimize davet ediyoruz.

Op. Dr. Turgut Yüce – Burun Estetiği ve Sağlığı

www.turgutyuce.com


Bu sizin ilk yorumunuz..