2 Yaş Oyuncakları

Çocukların doğdukları andan itibaren bazı şeyleri öğrenme ve öğrendiklerini anlamlandırabilme gereksinimleri vardır. Doğrudan deneyimle yaşamaları için en büyük yardımcıları yaş gruplarına uygun seçilmiş oyuncaklardır.

2 yaş grubunda ki çocukların konuşan dilin farkında olmaya başlamışlardır. Parmak ve el kontrolleri başladığı için 12 parçalı yapboz ve tak çıkar yapabilecekleri oyuncaklar seçilebilir.

Yaşa Göre Oyuncak Seçimi Yapmak

Ebeveynleri ile birlikte 2 yaş oyuncakları kullanarak çocukların uygulamalı deneyimleme yaşamaları sağlanır. Bebekler üzerinde sürekli giydirip çıkarabilecekleri elbiseler, bir şeyleri taşımak için ittirilen el arabaları çocuğun motor gelişimi için oldukça faydalıdır.

Boyama kitapları ve boyaları, keskin olmayan çocuk makasları ve kara tahta gibi eğitici oyuncaklar gelişim sürecinin en büyük yardımcılarıdır. Çocuğunuz 2 yaş oyuncakları keşfederken sizin de desteğiniz büyük rol oynar. 2 yaş grubunda ki çocukların yaratıcılık düzeyleri gözle görünenden daha fazla artar. Bu dönemde bu yaratıcılığı geliştirmek ve yön vermek ebeveynlerin desteği ile sağlanabilir.

Oyuncaklar ile çocukların kendi kendine yeni bir şey oluşturulması sağlanır. Her oyuncak ile oynanan oyunda hayal güçleri artar ve bir yeni bilgi daha öğrenmiş olurlar. Oyun hamuru ve kum gibi malzemelerle de el becerisi arttırılabilir. Fakat oyun hamurunun sağlıklı olması da önemlidir. İçerisinde ki maddeler ve lisansı araştırılmalıdır.


Bu sizin ilk yorumunuz..